Piękne okno to nie tylko
dobrze dobrane materiały
ale i stylowy karnisz.


Artykuły » Jakie karnisze do salonu?

Jakie karnisze do salonu?

 

Wbrew pozorom wybór karnisza do salonu nie jest zadaniem prostym. Większość ludzi uważa, że karnisz to karnisz wielka filozofia, rurka wspornik, końcówka oraz oczywiście żabki. Jednak przy wyborze powinniśmy odpowiedzieć sobie na proste pytania praktyczne co wybrać:

- Profil okrągły kwadratowy czy apartamentowy?
- Wspornik ścienny czy sufitowy?
- Wspornik pojedynczy czy podwójny?
- Wspornik klasyczny czy prosty?

Jeśli cenimy sobie nowoczesny wygląd, wygodę i możliwość przesuwania żabek po całej długości najlepiej wybrać karnisze apartamentowe. Posiadają one wgłębienie w którym poruszają się ślizgi przemieszczające naszą firankę czy też zasłonę dowolnie po całej długości karnisza.

Jeżeli urządzamy salon w nowoczesnym stylu z meblami opartym na dodatkach metalowych polecamy karnisze na wsporniku prostym w kolorze stali nierdzewnej czy też chromu które bardzo dobrze będą się komponują się z taką aranżacją.
Natomiast jeżeli preferujemy klasyczne drewniane meble najlepszym wyborem będą karnisze w kolorze mosiądzu antycznego (okrągłe lub kwadratowe) czy też karnisze ryflowane w kolorze mosiądzu antycznego.

 

 Gdy dokonamy już wyboru jaki kolor najbardziej będzie pasował do naszego salonu czas na wybór wspornika: pojedynczy czy podwójny? To wszystko będzie zależeć czy będziemy montować tylko firany czy tez firany i zasłony. Jeżeli same firany to najlepsze do tego będą wsporniki pojedyncze, natomiast jeżeli firany i zasłony wsporniki podwójne. 


Czasem układ mieszkania uniemożliwia nam zastosowanie klasycznych karniszy ściennych (w momencie gdy mamy zbyt małą odległość pomiędzy lewą i prawą krawędzią okna a ścianą) ale od czego mamy sufit. I tutaj możemy użyć wsporników sufitowych które bardzo dobrze sprawdzają się w tym wypadku.

Wybór karniszy jest bardzo duży. Najważniejsze jest jednak zdecydowanie, czy w salonie ma wisieć tylko firana, czy również zasłona. Jest to o tyle istotne, że w przypadku drugiej opcji konieczne jest zamontowanie podwójnego karnisza. Do wyboru mamy karnisze drewniane, niemal w każdym odcieniu, karnisze metalowe, miedziane, kute. Dostępne są gotowe rozwiązania, jak i istnieje możliwość samodzielnego stworzenia karnisza, takiego jaki nam odpowiada. Można więc udać się do marketu i kupić karnisz o standardowych wymiarach które nie zawsze spełniają nasze oczekiwania lub karnisz specjalnie dla nas o takiej długości jakiej chcemy, karnisz dla Ciebie.

Jeżeli chcesz kupić karnisz czy nawet karnisz wykuszowy docięty co do centymetra zapraszamy do naszego sklepu gdzie znajdziesz swój karnisz do salonu. 

 

 

Loading...

Oceń ten artykuł:

Loading...