Piękne okno to nie tylko
dobrze dobrane materiały
ale i stylowy karnisz.


Artykuły » Jakie karnisze? ....sufitowe, ścienny czu może wnękowe

Jakie karnisze? ....sufitowe, ścienny czu może wnękowe

Podstawowym podziałem karniszy ( pomijając kwestie wizualne) jest podział na sufitowe i ścienne.

Karnisze ścienne - czyli montowane do ściany nadokiennej - to standardowo najprostsze rozwiązanie. Wykorzystywane są w większej części domów. Stosowane są głównie w pomieszczeniach gdzie nie potrzebujemy przesadnie oddalać firanki i zasłony od okna gdyż odległość rur na wspornikach wynosi zazwyczaj kilka-kilkanaście centymetrów. Montowane są zazwyczaj w okach gdzie nie ma potrzeby oddalenia okna od parapetu oraz (co jest podstawowym warunkiem:) )  jest ściana nad oknem.

 Karnisze sufitowe - jak sama nazwa wskazuje montowane do sufitu - stosujemy  je w w oknach gdzie nie mamy możliwości przymocowania do ściany wsporników, oraz mamy zamiar oddalić firany i zasłony od okna np. z powodu grubego kaloryfera lub jeści chcemy zasłonić szerokie grzejniki. Karnisze te możemy dzięki mocowaniu na suficie oddalić od okna o dowolną odległośc. 

Karnisze wnękowe - Produkty te stosuje się je często w trzech przypadkach:
- Gdy nad oknem jest zastosowana konstrukcja kartonowo-gipsowa maskująca całkowicie karnisz.
- W przypadkach niedużych okien gdzie nie jesteśmy przytwierdzić wspornika ani do ściany nad oknem ani do sufitu z powodów konstrukcyjnych pomieszczenia.
- W szafach, komodach i innych drewnianych konstrukcjach gdzie chcemy powiesić np. wieszaki na ubrania.

Przed kupnem karnisza zapoznaj się dokradnie z układem Twojego okna, przestrzenią jaką możesz zagospodarować, gdyż to właśnie od tego zależy czy to będzie karnisz sufitowy czy ścienny.

Loading...

Oceń ten artykuł:

Loading...