Piękne okno to nie tylko
dobrze dobrane materiały
ale i stylowy karnisz.


Artykuły » Jak długi karnisz kupić ?

Jak długi karnisz kupić ?

By określić, jakiej długości powinny być karnisze, wystarczy zmierzyć szerokość okna. Karnisz musi być od niego dłuży o 20-40. Zapas rury jest konieczny, by możliwe było bezproblemowe otwarcie okna na oścież przy maksymalnym rozsunięciu firan i zasłon, które nie będą napierać na skrzydła okienne i ich zamykać.

W wypadku, gdy okaże się, że kupiony karnisz jest za długi, jego profil wystarczy przyciąć. Potrzebna będzie to tego skrzynka uciosowa i cienka piłka do metalu lub drewna – w zależności od tego, z czego wykonany jest profil karnisza. 

Jeśli chcesz kupić karnisz docięty "co do centymetra" zapraszamy do sklepu internetowego:
Sklep-karnisze.net »

Wyznaczamy miejsce montażu wsporników na wyrysowanej wcześniej linii, dodając po 15-20 cm z każdej strony okna. Zachowanie takiej odległości umożliwi swobodne rozsuwanie firan podczas otwierania okna.

Przy montażu wsporników powinniśmy zwrócić uwagę na ich długość tak, aby powierzona zasłona opadała swobodnie i nie zahaczała o grzejnik, parapet czy klamkę okna.

Jeżeli okno ma szerokość powyżej 2,2 m, należy zamontować dodatkowy wspornik w środku jego długości.

Po zamontowaniu wsporników zakładamy karnisz i wyrównujemy jego położenie w stosunku do okna (drążek powinien być ustawiony poziomo).

W zależności od rodzaju wsporników (otwarte lub zamknięte) karnisz zakładamy na stałe przed lub po przykręceniu drugiego uchwyty, a zawieszając jedno kółko między końcówką drążka a wspornikiem uzyskamy efekt dekoracyjny, w postaci nie zsuwających się zasłon do środka. 

 

Loading...

Oceń ten artykuł:

Loading...